Kocaelispor Preloader Gif
Arama Butonu Menü Bar
image desctription

17 Kasım Basın Toplantısı

  1. Anasayfa
  2. Futbol
  3. A Takım
  4. 17 Kasım Basın Toplantısı

A Takım

17 Kasım Basın Toplantısı

17 Kasım Basın Toplantısı

Kulübümüz Basın ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcımız aynı zamanda Basın Sözcümüz Sayın Abdulkadir Yılmaz, haftalık olağan basın toplantısında yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Tesislerimizde düzenlenen basın toplantısına katılan Yılmaz, son hafta ki Sancaktepe ile yarın (Çarşamba) deplasmanda oynanacak olan Amed karşılaşması başta olmak birçok konuyu yoğun bir gündem maddeleri şeklinde kamuoyuyla paylaştı.

 

YOĞUN BİR GÜNDEM ELE ALINDI

Kulübümüz Basın ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcımız ve aynı zamanda Basın Sözcümüz Sayın Abdulkadir Yılmaz gündeme dair açıklamalarda bulundu. Tesislerimiz de gerçekleşen toplantıda konuşan Yılmaz “Son basın toplantımızı 27 Ekim’de gerçekleştirmiştik. Bu süreç de Niğde, Velimeşe, kupada Ankaragücü, ertelenen Ankara Demir ve hafta sonu oynanan Sancaktepe ile kulüp işleyişi yoğun geçerken kulüpte gündemin bitmediği gözüküyor. Yönetim kurulumuz da Sayın Zeynel Abidin Akyol’un yerine gelen Sayın Selvi Güneş hanımefendiye de aramıza katıldığı için hoş geldiniz diyoruz”

 

COVİD 19 DİBİMİZE KADAR YANAŞTI

“Kulübümüz sezon başından bu yana kulüp olarak pandemi açısından çok dikkatli olsak da dibimize kadar yaklaştığını hissetmeye başladık. Bu bağlamda yönetim kurulu üyelerimiz Sayın Önder Karakaş ve Sayın Melih Oral idari personelimiz olarak görev yapan kulüp müdürümüz İshak Tarcan’ın testleri pozitif çıktı. Kendilerine de çok geçmiş olsun diliyor en kısa zamanda aramızda görmeyi ümit ediyor ve daha dikkatli olmamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum ”

 

GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZLE

“Günümüzün salgını olan  COVİD 19 bizleri meşgul etmeye devam ediyor. Kulübümüzün yanı sıra kentimizde de bir çok ismin ve yakın çevremiz de bu pandemi sürecinde tedavi gördüğünü üzülerek görüyoruz. Bu bağlamda AK Parti İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanımız Sayın Adnan Turan, Özgür Kocaeli Gazetesi Spor Muhabiri Emre Kurtbay’a geçmiş  olsun dileklerimizi gönderiyor en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz”

BAŞKANIMIZI ÖZLEMLE BEKLİYORUZ

“Kulüp Başkanımız Sayın Hüseyin Üzülmez ağır ve ciddi bir rahatsızlık ve akabinde ameliyat geçirdi. Kendisi de önceki gün sosyal medya da durumuyla ilgili bir açıklama gerçekleştirdi. Şuan da evinde dinlenme aşamasında. Birkaç haftaya aramızda katılıp ilerleyen haftalarda bizimle birlikte olacak. Başkanımızın yokluğunda kulübümüze Sayın Engin Koyun vekalet ediyor. Kendisi de şuan Diyarbakır’da takımla birlikte yer alıyor”

 

BİR YENİLGİYLE SEZONU TAMAMLAMAYALIM

“Takımımızın en kısa sürede bizlere bir kaç haftalık performans ya da yenilgiyle bir sezonu değerlendirmek doğru olmamalı. Bu kentin insanlarıyız camia ve kentten sonuna kadar destek istiyoruz. Camia ve taraftar ne kadar üzülüyor ise inanın bizler de çok üzülüyoruz. Daha iyi olacak mı evet olacak. Bunun için olumsuz eleştiriler yanında motive edici destekleri de hem teknik kadro hem futbolcular hem de yönetim kurulu olarak beklediğimizi belirtmek isterim”

 

ŞEHİR İLE ETLE TIRNAK GİBİYİZ

“Kocaelispor çok büyük bir camia. Bizler Kocaelispor’un menfaati için farklı siyasi görüş ve yapıda olmamıza rağmen ortak bir noktada buluşuyoruz. Bu kent ile Kocaelispor etle tırnak gibi. Otoparklardan gelen gelirin Kocaelispor’a aktarılmasının yanlış olduğunu savunan açıklamalar çok yerinde durmuyor, hoş olmadı. Bu tip açıklamalar Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’ın Kocaelispor markasını yükseltmek adına yaptığı çabaya ve camiaya zarar verir”

 

KUPA GELİRİ SADECE HAYALİ

“Kupada aldığımız Ankaragücü galibiyeti sonrası hem tur hem de kupa geliri almamız gereken parayı alamıyoruz. Bu kupa primi sadece hayali. Bu gelir daha önceden alacaklı olan bu kentin milletvekiline gidiyor. Bu camiayı bilenler vicdansızca bu parayı almaya devam ediyorlar. Kocaelispor camiasıyla efsaneleşmiş, kendi PR ‘ını bu kulüp üzerinden yapan ve hala kentin milletvekili cevap bile vermiyor. Bu camia zamanı gelince uygun bir şekilde cevap verecektir. Kocaeli’nin yetiştirdiği bir kişinin bize böyle tekme atmaması gerekiyor”