Kocaelispor Preloader Gif
Arama Butonu Menü Bar
image desctription

3 Mart Basın Toplantısı

  1. Anasayfa
  2. Futbol
  3. A Takım
  4. 3 Mart Basın Toplantısı

A Takım

3 Mart Basın Toplantısı

3 Mart Basın ToplantısıBaşkanvekilimiz ve Basın Sözcümüz Murat Barış, haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. Yerel Basın mensupları ile bir araya gelen Barış son hafta oynanan Karşıyaka mücadelesi, gündemdeki konular, Erbaa deplasmanı ve gelecek haftalar ile ilgili konularda görüşlerini aktardı.

“ ŞEHİTLERİMİZİN KABRİ, BİZLERİN KALBİ “

Konuşmasına İdlib şehitlerimizi anarak başlayan Murat Barış “Ülkemizi yasa boğan İdlip’teki hain saldırı sonrasında şehadete eren Mehmetçiklerimizin acısı yüreklerimizi dağlarken futbolcularımız sahaya “Şehitlerimizin kabri, Bizlerin Kalbi” pankartıyla çıktı. Şampiyonluk provası olarak gördüğümüz Karşıyaka maçında taraftarlarımızın hazırladığı koreografi yerine tribünlerimizde dev Türk bayrakları açıldı. Maç öncesi tribünlere konan binlerce Türk Bayrağı çok güzel bir tablo oluşturdu. 

ALLAH’TAN RAHMET VE GEÇMİŞ OLSUN DİLEĞİ

Ayrıca Kocaelispor Sosyal Medya tarafından hazırlanan şehitlerimizin görselleri dev ekranda yansıtılarak Stadı dolduran taraftarlarımız isimleri okunduğunda şehitlerimizi ‘ Burada’ diyerek rahmetle dua ile andılar. Vatanımız için canını veren şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz.” dedi.

‘’ 3.LİG TARAFTAR REKORU ARTIK KOCAELİSPORUMUZUN’’

Kocaelispor Camiası olarak armaya gönül verenlerin bütün Kocaeli’nin  katılımıyla bir rekoru daha kırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçmişte Yeşil Siyahlı taraftarlarımız, BAL Liginde en fazla taraftar rekoru, Kocaeli Stadyumunun açılışında seyirci rekoru derken Karşıyaka maçında Kocaelispor camiası büyük taraftarıyla yeni bir rekora daha imza attı.  28.250’yi aşan basılı biletin yanından taraftarlarımızın mağduriyet yaşamaması için bazı kapıları da açtırdık. Bu kapılardan 2500’den fazla taraftarımızın maça girdiğinin ben şahidiyim. Kısacası bu maçı 30 binden fazla Yeşil Siyahlı taraftarımız izlemiş ve galibiyete ulaşmamızla büyük bir coşku yaşamıştır.”

‘’TÜM KENTE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’’

Kocaelispor camiasının büyüklüğün tescillendiği bu büyük buluşma için bütün imkanları seferber eden başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a kamu kuruluşları ve Gençlik Spor Teşkilatımızın değerli yöneticileri her yaştan sporcuyu stada getirmek için çaba gösteren Amatör Spor Kulüplerimizin Başkan, Yönetici ve Velilerine, Okullar ve Özel Eğitim kurumlarını yöneticilerine, Sanayi kuruluşlarının yöneticilerine en içten duygularla Kocaelispor yönetimi olarak teşekkür ederiz.

‘’BİZ BU LİGDE ARTIK MİSAFİRİZ’’

Bu sezon misafir olarak bulunduğumuz Türkiye 3.Lig 2.Grup’ta puan cetveline baktığımız gerçekten önemli bir başarıya imza atıldığı açıkça görülmektedir. Son 16 maçta 14 galibiyet alan Kocaelisporumuz emin adımlarla şampiyonluğa yürümektedir. Ligdeki bütün takımları yenmenin mutluluğunu ayrıca yaşarken, Kocaelispor olarak hedefimiz şampiyonluğa adım adım yaklaşmak ve geçmişimizde herkesin özlemle hatırladığı iyi futbolu da sergilemektir.

ERBAA MASRAFLARI TÜMER USLU’DAN

Rekorların kırıldığı sezonda ligde yenmediğimiz takım da kalmadı. Bu anlamda Kocaelispor yönetiminin de başarısını es geçmemek lazım. Transfer yasağı kalktı, 10 maç üst üste kazanıldı, biletli seyirci rekorunu kırıldı. Yönetim kurulu arkadaşlarımıza da bu bakımdan şükranlarımızı sunuyorum. Hafta sonu Erbaa deplasmanımız var. Cuma günü saat 17.00’de Sabiha’dan Samsun’a gidilecek ve Pazar günü de Samsun üzerinden 21.00’de şehre dönülecek. Deplasman masraflarımızı yöneticilerimizden Tümer Uslu karşılayacak. Familia Otel’de konaklayacağız”

ALT YAPIMIZI KUTLUYORUZ

Alt yapı takımlarımız da iyi gidiyor. U-19’da dördüncüyüz, diğer yaş gruplarında da lideriz. Bu hafta sonu da 4 takımımız da farklı kazandı, kutluyoruz. Alt ve üst yapılardaki başarı perçinlenip daha iyi bir sürece gireceğimizi umuyorum. Artık daha da kenetlenme zamanıdır. Şehirde hareketlilik görmek istiyor ve içerideki tüm maçlarımızın dolu olmasını istiyoruz. Bu bakımdan Karşıyaka maçında olduğu gibi tüm şehri maçlarımıza davet ediyoruz. Kısacası şampiyonluk yoluna şehir olarak yola devam etmek istiyoruz. 

ÖNCE ŞAMPİYON OLALIM, KONGREYİ KONUŞURUZ

Bilet fiyatlarındaki indirimi Karşıyaka maçı için yaptık. Bundan sonraki maçlar için de yönetimimizle bir araya geleceğiz ve durum değerlendirmesi yapacağız. Mayıs’taki kongre ile ilgili fısıltılar bize de geliyor. İnanın şu an bunu değil şampiyonluğu düşünüyoruz. Şampiyonluk nasip olursa hemen ardından kongre ile ilgili çalışmalarımız tabi ki olacaktır.