Kocaelispor Preloader Gif
Arama Butonu Menü Bar
image desctription

6 Ekim Basın Toplantısı

  1. Anasayfa
  2. Futbol
  3. A Takım
  4. 6 Ekim Basın Toplantısı

A Takım

6 Ekim Basın Toplantısı

6 Ekim Basın Toplantısı

Kulübümüz Basın ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcımız aynı zamanda Basın Sözcümüz Sayın Abdulkadir Yılmaz, yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Sezonun ilk üç puanı olan Çorum karşılaşması ile ilgili değerlendirmeyle birlikte, yönetim kurulumuzun aldığı kararları kamuoyuna duyurdu.

 

 

MARTI’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Kulübümüz Basın ve Medya’dan Sorumlu Başkan Yardımcımız Sayın Abdulkadir Yılmaz, 6 Ekim tarihli düzenlenen haftalık basın toplantısında yerel basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın Sözcümüz Yılmaz sözlerine “Kulübümüz kurumsallık anlamında işlevlerine devam ediyor. Sezon başıyla birlikte sponsorluk anlamında görüşmeler devam ederken, son olarak formamıza kol  reklamı veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.Tahir Büyükakın ve Martı Scooter’a teşekkür ediyoruz” diyerek sözlerine başladı.

 

AİDİYET DUYGUSUNA KAVUŞUYORUZ

“Ligimizin 3.hafta mücadelesi olan Çorum FK karşısında Kocaelispor camiasına yakışan net bir skor ve alınan 3 puan ile üzerimizdeki negatif enerjiyi bir nebze de olsa attık. Camiamız için önemli ve kıymetli bir galibiyetti. Kocaelispor formasının ağırlığını sahada görmek aidiyet duygusunu hissetmek istiyor ve bunu bekliyorduk. Gördük ki takım daha toparlanmış, mücadele ediyor. Bizim ve camianın beklediği buydu. Bu anlamda kıymetli bir galibiyet oldu”

 

CAMİAYI BÖLMEK İSTETENLERE CEVAPTI

“Kocaelispor’un başarısız olması için fırsat kollayanlar var. Alınan galibiyet kulübümüz ve takımımızın tökezlemesini bekleyenlere armağan kulübümüz ve taraftarımıza hayırlı olsun. Şimdi 10 günlük lig arasına daha moralli giriyoruz. Teknik heyetimiz ve futbolcularımızla birlikte ilerleyen haftalara daha moralli daha umutlu bakıyoruz. Bu kulübü hak ettiği yerlere getirmek adına geceli gündüzlü çalıştığımızı da unutmanızı rica ediyoruz”

 

ALTYAPIYLA ÇALIŞACAKLAR

“Bildiğiniz üzere yaz transferini noktaladık. Son gün olarak mevcut kadromuzda da birçok güncellemeye gittik. 19+6 kadro yapılanmasına göre Teknik heyetimizin raporu doğrultusunda sezon başında kadromuza katılan Dilaver Güçlü ile Bahri Can Avcı’nın bundan böyle idmanlarına altyapımızda devam etmesine karar verdik. Son iki transfer olarak da Bandırmaspor’dan satın alma opsiyonuyla Benhur Keser ve İrfan Başaran’ı kadromuza dahil ettik”

 

 

 

TRİBÜN KONUSUNDA PROJEMİZ VAR

“Kulüp olarak takımın teknik, altyapı ve işleyişi yanı sıra kurumsallaşma adına da birçok konuyu ele alıyoruz. Yönetim kurulu toplantısında yapılan istişare de

Stadımız da yer alan 4 tribüne de sponsor isim bulma ya da o tribünlere semt mahalle adına bilet bastırma ile ilgili bir projemiz var. Bununla ilgili bugün yarın bir açıklama ya da çalışma başlatacağız. Taraftarımız merak etmesin bu kulübün çıkarları doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz”

 

 

BU KULÜP BİZE EMANET

“Şunu unutmadan söylemeliyim. Bizler bu şehrin insanlarıyız ve bu kulüp bize emanet. Bir kamu kurumu gibi düşünün yapılacak her hata hem bize hem kulübe zarar verir. Bir bardak su da fırtına koparmaya gerek yok. Biz bu kulübü kılı kırk yararak yönetiyoruz. Hatalarımız olabilir ancak şunun da iyi bilinmesi gerekir ki bu yönetim yapacağı hataları kendi cebinden karşılayacak bir yönetim. Geçmiş dönem ki borçları da ödeyen bir yönetimiz. Geçmişte yapılan hataların faturası iki haftalık süreçte bize mi çıkarılıyor? Emin olun bu kulübü gelecekte daha iyi bir yerlere getirmek adına çalışıyoruz”