Kocaelispor Preloader Gif
Arama Butonu Menü Bar
image desctription

EŞİT OLMA VE HERKESİ KAPSAMA

  1. Anasayfa
  2. Futbol
  3. A Takım
  4. EŞİT OLMA VE HERKESİ KAPSAMA

A Takım

EŞİT OLMA VE HERKESİ KAPSAMA

EŞİT OLMA VE HERKESİ KAPSAMA

EŞİT OLMA VE HERKESİ KAPSAMA

Kocaelispor Kulübü, futbol dünyası içindeki farklılıklara saygı duyma prensibimizden yola çıkarak ırkçılığın karşısında durup, eşitlik ilkesine sadık kalmaktadır. Futbol camiasında özellikle alt yaş gruplarındaki eğitim süreci oldukça zor ve farklı parametrelere dayanmaktadır. Kocaelispor Kulübü, sahip olduğu iki adet futbol okuluyla başladığı sporcu eğitimine yarışmacı gruplarla devam etmekte, her bir sporcuya eşit şans tanıyarak Türk Futboluna değerler katmaya devam etmektedir. Sadece bir futbol kulübü olarak anılmak istemeyen Kocaelispor Kulübü, 2000’ li yıllar öncesinde basketbol, voleybol, hentbol, atletizm gibi amatör branşlarda da faaliyet göstermiş olup her nevi sporcuya farklı dallarda spor faaliyeti sürdürme hakkı vermiştir. Günümüzde tekrar eski günlerine dönmeye çalışan kulübümüz farklı spor dallarında herkesi kapsama hususunda atletizm, yüzme, basketbol ve voleybol faaliyetlerini içine alacak biçimde spor okulları açmayı planlamaktadır. Herkese karşı eşit olmak ve herkesi kapsama şiarından yola çıkarak yakın zamanda şehrin farklı içlerinde Kocaelispor adı altında faaliyet gösterilecek her yaş grubuna hitap edecek futbol ve spor okulları açmak kulübümüzün en büyük vizyon belgesidir.

 

Ülkemiz ve dünyada önem arz eden özel günlerle alakalı da organizasyon planlarımız geçmişte olduğu gibi bugün de sürdürülmektedir. Geçmiş sezonlarda, kadınlar günü dolayısıyla kadınların müsabakaya ücretsiz bilet ile giriş yapması ve 2015-2016 sezonunun ikinci yarısında oynanan iç saha müsabakalarında protokol tribünün yalnızca 7-15 arası çocuklar ve velileri için ayrılması da çarpıcı birer örnektir. Müteaddit defalar tek bilet satışı yerine aile biletleri sattığımız zamanlar olmuştur.

 

Devam eden sezonda TFF 2 inci Lig’de mücadele eden kulübümüzün bilet satış işlerinden Passolig sorumludur. Passolig sisteminin sunduğu avantajlardan aktif olarak yararlanan kulübümüz, engelli taraftarlarımız ve öğrenci taraftarlarımız için fiilen hareket halindedir. Engelli taraftarlarımız için ücretsiz bile fırsatı sunan kulübümüz, engeltanima@kocaelispor.com.tr mail adresine veya Kocaelispor Sosyal Tesisleri’ne gelerek bir defaya mahsus olmak üzere engelli kart beyanını yapan taraftarlarımızın kaydını oluşturup, devam eden iç saha müsabakalarında taraftarlarımızın başvurularına göre ücretsiz bilet tanımlaması yapılmaktadır. Engelli taraftarlarımızın engellerini ortadan kaldırmak adına stadyumumuzda engelli taraftar lavabosu, engelli taraftar asansörü yerler inşa edilmiştir.

Aynı zamanda kulüp organizasyon şemamızda yer aldığı üzere Taraftar İrtibat Sorumlumuza bağlı olarak Engelli Taraftar İrtibat Sorumlumuz bulunmakta ve aktif olarak görevini sürdürmektedir.

 

Bir diğer projemiz de öğrenci taraftarlarımız için bulunmaktadır. Öğrenci taraftarlarımız, kulübümüzün bilet satış noktalarına gelerek öğrenci kimlik kartlarını ibra etmeleri durumunda hazırlanan özel öğrenci biletlerini %50 indirim ile alabilmektedirler.

 

İlaveten, kulübümüz memur olarak çalışan kişiler ile sağlık çalışanlarına da farklı hizmetler sunmakta olup örnek sayılması adına bahsi geçen iş kollarında faaliyet gösteren kişiler kulübümüzün sosyal tesislerinde herhangi bir üye aidatı vermeden giriş yapabilmekte ve sosyal tesislerimizin üyelerimize sunulan hizmetlerden yararlanabilmektedirler.

 

Kulübümüz, 6 Şubat Depremi’nin ardından ivedilikle depremzedelere yardım için harekete geçmiştir. Bu kapsamda, taraftarlarımız, futbolcularımız ve yönetim kurulumuzun önderliğinde başlatılan kampanyada yardım kolileri hazırlanmış, bu koliler A Takım kulüp otobüsümüz ile birlikte deprem bölgesine gönderilmiştir. Takım otobüsümüz 5 gün boyunda Kahramanmaraş’ta kalarak depremzedelerin konaklama ihtiyacını karşılamış olup, İzmit’e dönüş esnasında Kahramanmaraş’tan ayrılan aileler için de ulaşım imkanı sağlamıştır. Deprem felaketinin yaralarını sarmak adına yaptığımız bir başka proje de Sakarya ile hazırlık maçı düzenlemektir. Bu sebeple, #YaralarıBirlikteSaralım ve #SesiniziDuyanVar hashtaglerini kullanarak Sakaryaspor ile ortak hareket ederek yardım maçı düzenlenmiştir. Yardım maçında elde edilen hasılatın tamamı depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması adına gerekli kurumlara bağışlanmıştır.

 

1999 depremi sonrasında depremden etkilenen şehirlerin takımları liglerden çekilir iken, halkın morale ihtiyacı olması sebebiyle 1999-2000 sezonunun ilk yarısındaki tüm müsabakaları deplasmanda oynayarak Kocaelispor Kulübü lige devam etmiştir. Özellikle İzmit İsmetpaşa Stadyumu’ nda oynadığımız ikinci yarı maçları din-dil-ırk-taraftar ayrımı yapılmaksızın herkesi kapsayacak biçimde ücretsiz olarak herkese açılmış ve stadyum ikinci yarı maçlarını tam kapasite ile oynamıştır. Ayrıca deprem zamanında stadyumumuz depremzedeler için adeta bir barınma ve lojistik haline getirilmiştir.

 

Yukarıda belirtilenlerden anlaşılacağı üzere, kulübümüz engelli, devlet memuru, sağlık çalışanı, aile bay, bayan, gibi cinsiyet, din, dil ayrımı yapmaksızın herkese eşit biçimde yaklaşmıştır. Sadece bir futbol kulübü olmayan Kocaelispor Kulübü bir spor kulübüdür ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olarak yaklaşık 3 milyon insanın ikamet ettiği Kocaeli ilinde herhangi bir ayrıma mahal vermeden herkesi kapsama ve herkese karşı eşit olma şiarı ile hareket etmiştir.