Kocaelispor Preloader Gif
Arama Butonu Menü Bar
image desctription

HERKES İÇİN FUTBOL

  1. Anasayfa
  2. Futbol
  3. A Takım
  4. HERKES İÇİN FUTBOL

A Takım

HERKES İÇİN FUTBOL

HERKES İÇİN FUTBOL

                          HERKES İÇİN FUTBOL

Kocaelispor Kulübü olarak, futbolu belli bir zümre ve topluluğa ait olarak görmüyor, toplumun her kitlesine yaymaya gayret ediyoruz. Bu sebeple, özel günlerde toplumun her kitlesine hitap eden projeler üretiyor ve insanların futbol ile tanışmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün olduğu haftada kadın taraftarlarımız özel ücretsiz bile, Yarıyıl tatillerinde öğrenci taraftarlarımız için indirimli bilet, tüm engelli taraftarlarımızı kapsayacak şekilde ücretsiz bilet kampanyalarımız bulunmaktadır.

Kocaelispor Kulübü’nün tüm şehre hitap etmesi adına çalışmalarımız devam etmektedir. Mevcut olarak aktif iki adet futbol okulumuz bulunmaktadır. Halihazırda aktif olan iki adet futbol okulumuza ek olarak şehrin farklı noktalarında ve ilçelerinde en az 18 adet futbol ve spor okulu açma projemiz son hızıyla devam etmektedir. Halihazırda aktif olan futbol okullarında taban yaş 5, tavan yaş 13 olmak üzere öğrencilerimiz bulunmaktadır. Bu öğrencilerimizi 6 farklı gruba sınıflandırarak (5-6 yaş, 7-8 yaş, 9 yaş, 10 yaş, 11 yaş, 12 yaş) eğitimlerine devam etmektedir. Futbol okulu eğitiminin ardından yeterli donanıma sahip öğrencilerimiz yarışmacı yaş gruplarına dahil edilerek futbol hayatlarına devam etmektedirler. Yarışmacı yaş gruplarımız  U-13, U-14, U-15, U-16, U17 ve U-19 yaş gruplarından oluşmakta olup, altyapı eğitimini başarıyla tamamlayan sporcularımız profesyonel sözleşme imzalayarak profesyonel takımımıza dahil edilmektedir.

Kocaelispor Kulübü, futbol faaliyetlerinin sadece profesyonel futbolculardan ve antrenörlerden ibaret olmadığının, din, dil, ırk, yaş, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin her bireyin futbol faaliyetlerine katılma hakkının olduğunu içselleştirmiş bir futbol kulübüdür.

Kulübümüzün üyelik başvuruları herkese açıktır. Kocaelispor Kulübüne üye olmak isteyen bir vatandaşımız, kulüp resmi web sitesinde yer alan kulüp üyeliği panelinden üyelik beyannamesini indirip gerekli bilgileri doldurmak zorundadır. Üyelik beyannamesine ek olarak adli sicil kaydı, 3 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi, giriş üyelik ücreti ve aidat ücretini ödeyen taraftarlarımızın üyelik başvuruları yönetim kurulunca değerlendirilerek sonuca bağlanmaktadır.

Kocaelispor A Takımı’ nın antrenmanlarını icra ettiği Kocaelispor Brunga Tesisleri tüm halka açıktır. Antrenman sahası akşam 17.00’ dan itibaren tüm kişilere açılmakta olup tesislere gelen kişiler sahanın etrafında yürüyüş yapıp spor yapabilme imkanını haizdir.