Kocaelispor Preloader Gif
Arama Butonu Menü Bar
image desctription

Röportaj - Teknik Direktörümüz Erhan Altın

  1. Anasayfa
  2. Futbol
  3. A Takım
  4. Röportaj - Teknik Direktörümüz Erhan Altın

A Takım

Röportaj - Teknik Direktörümüz Erhan Altın

Röportaj - Teknik Direktörümüz Erhan Altın

Teknik Direktörümüz Erhan Altın sözlerine ‘’ Tüm Dünya’nın kabul ettiği efsane futbolcu Maradona’yı rahmetle anıyorum ‘’ diyerek başladı. Sözlerine ‘’Başkanımız Hüseyin Üzülmez zor bir hastalığı çok şükür yenerek, evinde istirahat ediyor. Kendisine tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bir an önce aramıza dönmesini temenni ediyorum.’’ diyerek devam etti.

 

TOPLAM 10 FUTBOLCUMUZUN TEST SONUCU POZİTİF ÇIKTI

Öncelikle bir futbolcumuzun Covid-19 test sonucunun pozitif olduğunu öğrendik daha sonra Kahramanmaraşspor A.Ş maçı için rutin Covid-19 testi olduk ve beş futbolcumuzun daha test sonucunun pozitif olduğu bilgisine eriştik. Tedbiren bir kez daha test olduk ve dört futbolcumuzun daha test sonucunun pozitif olduğunu öğrendik. Futbolcularımızın gerekli izolasyon ve tedavi süreçlerini başlattık. Gerekli tüm ihtiyaçlarını sağlayarak, kontrollü bir şekilde maça çıkacakmış gibi konsantre olduk ve çalışmalarımızı sürdürdük.

 

SONUNA KADAR GÜVENDİK

Bizi en çok zorlayan ise iki tane kalecimizin test sonucunun pozitif çıkması oldu. Kaleci Antrenörümüz Aydın Artanlar’dan aldığımız bilgiler doğrultusunda genç kalecimiz Doğukan’a sonuna kadar güvendik ve oda ona olan güvenimizi boşa çıkarmadı. Bu süreçte Bayram ve İsmet maç öncesinde Doğukan’ı arayarak moral ve motivasyon konuşmaları yaptılar. Doğukan’ın performansında abilerinin ona moral vermesinin büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.

 

FELSEFEMİZDE YEDEK DİYE BİR KAVRAM YOK

Bizim futbol felsefemizde ‘’yedek’’ diye bir kavram yok. Bizde hep hazır futbolcu vardır, bu maçta da bunu görmüş olduk. Oynayan oynamayan herkesi hazır tutmak zorundayız. Hem güç olarak, hem taktik olarak hem de mental olarak hazır olduklarını bizlere aldıkları neticeyle yansıttılar. Bütün hazırlıklarımız bu doğrultuda gidiyor. Maç ile ilgili olarak çocuklarım sahaya çıktıklarında hem görsel olarak hem de pratik teori olarak çalışmalarımızın geri dönüşümünü aldık. Maç öncesinde test sonucu pozitif çıkan oyuncularımız tesislerimizde balkonlarına çıkarak, sahada mücadele edecek oyuncularımıza ‘’ Sizlere güveniyoruz ‘’ tezahüratında bulunarak destek verdi. Bu güzel aile ortamı için tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum.

 

İKİNCİ DEVRE OYUNUN HAKİMİ BİZDİK

Maçın başında biraz zorlandık, girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. İkinci devre tamamen oyunun hakimi bizdik. İkinci devrede bir pozisyon harici net bir pozisyon vermedik. Bizim girdiğimiz çok net pozisyonlar var ve bunları değerlendirdik. Galip geldiğimiz için mutluyuz, çocuklarımın emeklerine sağlık.

 

HEP YUKARILARI HEDEFLİYORUZ

Biz Kocaelispor’uz, Kocaelispor’un olduğu her yerde hep yukarılar vardır, hep yukarıları hedefliyoruz. Çocuklarımız bunun bilincinde, bu formanın, bu armanın ve bu camianın büyüklüğünü kendilerine aşılıyoruz. Daha önceden oynayan arkadaşlarımız da yeni gelen arkadaşlarımız ile bu duyguyu paylaşıyorlar. Eksiklerimiz muhakkak var, ilerleyen zamanlarda daha iyi olacağız. Şuana kadar yaşadığımız bir olumsuzluk, ideal 11’i oluşturamadık. Çocuklarımız tüm dünyanın uğraştığı covid-19 hastalığına yakalanıyor, planlarımız bozuluyor. Hangi oyuncumuzu hangi mevkide değerlendirebiliriz, çocuklarımızı iyi tanıdıkça da bunu sahaya yansıtmaya çalışıyoruz. Örneğin Muhammed’i Kahramanmaraşspor maçında stoper oynattık, sol bek Gökhan’ı önde oynatıp Erdinç’i sol bekte oynattık. Altyapıdan takımımıza monte ettiğimiz genç oyuncularımız var. Onlardan da ileriki zamanlarda faydalanacağız. Futbol mantalitemizi, oyun felsefemizi ve oyun disiplinimizi genç oyuncularımıza yerleştirmeye çalışıyoruz.

 

TARAFTAR BİR NUMARA

Hedefimiz hep yukarısıdır, hedefimizden hiç şaşmadık. Herkes ‘’ 12. Adam ‘’ der taraftara ama benim felsefemde taraftar bir numaradır. Taraftarımızın desteğine ihtiyacımız var. İyiyken herkes yanımızda önemli olan düştüğümüz zaman bizi kaldıracak kişileri etrafımızda görmek istiyoruz. Taraftarımız, Yönetim Kurulumuz ve Camiamız bir bütün olursa hedefe ulaşacağız. Şehrin bizden beklentilerinin bilincindeyiz, çok daha iyi olarak hep beraber sevinçler yaşayacağız.

ÖZGÜVEN AŞILADI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın antrenmanımıza yaptığı ziyaret sonrasında futbolcularımızda bir toparlanma oldu. Başkanımız, o özgüveni futbolcularımıza ve bizlere aşıladı. Başkanımıza tekrardan çok teşekkür ediyorum.